Bilinmesi Gerekenler

Meb Şikayet Hattı Meb iletişim bilgileri

Meb şikayet hattı,öğretmeni şikayet hattı, ALO 147 nedir ? 

Milli Eğitim Bakanlığı vatandaşlar için şikâyet hattı açtı. Vatandaşlar ve veliler, idarecilerle, öğretmenlerle ve okul personeliyle ilgili her türlü Talep, Şikâyet, Görüş, Önerisini bu hat üzerinden Milli Eğitim Bakanlığına bildire bilir. 

Eğitim ve öğretim ilgili sorunlarında ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili vatandaşlar bilgi alabilir ve düşüncelerini iletebilir.

MEB’in şikâyet hattında şikâyette bulunanlar kişiler isterlerse isimlerinin gizli kalmasını talep etme hakkı tanınacaktır.


Milli Eğitim Bakanlığı şikâyet hattına yani MEB şikâyet hattı ‘ALO 147‘ 7 gün 24 hizmet vermektedir, Yaptığınız her türlü şikâyetlere 72 saat içinde cevap verilecektir. Bu süre içinde çözüme ulaştırılması mümkün olmayan şikâyetlerle ilgili yapılan bildirimler “iletişim merkezine” bildirilecek işlem sonuçlandığında bu konuyla ilgili olarak vatandaşlar bilgilendirilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenleri şikâyet hakkı tanıyan öğretmeni şikâyet hattı ‘ALO 147’ öğretmenlerle ilgili her türlü Talep, Şikâyet, Görüş, Öneride bulunabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı ‘ALO 147’ 1 Mart 2012 tarihinde tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan bu hat, vatandaşlar tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Telefon Meşgulken Arayanı Görme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.