Bilinmesi Gerekenler

Kredi Notu Artırma Yolları

kredi puanı yükseltme hilesi, kredi puanı kaç olmalı, Kredi Notu Artırma Yolları, kredi puanım kaç, kredi notu yükseltme taktikleri…

KREDİ NOTU NEDİR? 

Kredi notu; tüm bankalarda kullanılan, tüm banka hesaplarının ve kredilerinin ortak bir hesapta toplanması sonucu oluşan başarı planıdır. Herhangi bir kredi çekilirken ya da kredi kartı alınırken kredi notuna bakılarak kredi onaylanır veya onaylanmaz.

KREDİ NOTU KAÇ OLMALI?  

Kredi notu 1 ile 1.900 arasında olmalı. Bankalardan kredi çekilmek istenince bu kredi notuna göre çekilecek istenen krediyi ödeyip ödeyemeyeceği tahmininde bulunurlar. Herhangi bir bankayla hiçbir çalışmanız yok ise kredi notunu sıfır olarak tanımlanır. Finans kurumları bireyin kredi notunu hızlı olarak değerlendirmek için  veya elemek için kullanırlar.  Yani başvuru yapan müşterinin firmanın ilk elemesini yaparak detaylı inceler. En riskli kredi; 1 ile 699 arasında olup çok iyi kredi de; 1.700 ile 1.900 arasındadır.


KREDİ NOTUNU NASIL ARTTIRILIR?                                                                    

-Herhangi bir bankadan kredi kartı alarak  ve onu en az 6 ay kullanıp harcama yapıp ve düzenli ödeme yaparak
-Düşük meblağda kredi çekilip en az 6 ay düzenli bir şekilde ödeyerek
-Bankanın kara listesine girmeyerek arttırılabilir.

Kredi notu çok çabuk düşer ama çok hızlı yükselmez. Çekeceğiniz kredinin daha çabuk onaylanması için kredi notunuz yüksek olmalı. Kredi kartınızın dönem ekstresi tutarı yerine borcunuzun tamamını ödeyerek kredi notu yükseltilebilir. Gerekirse borcunuzun tamamından fazlasını ödeyebilirsiniz. Örnek olarak; kredi kartı dönem borcunuz 515 TL ise 520 TL yatırıp kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bankaların finans hizmetlerinden kolayca faydalanabilmek için kredi notunuzu yüksek tutmalısınız.
Kredi notunuzu bankalardan sorgulayabilirsiniz. Ama her sorguladığınızda kredi notunuz düşecektir. Kredi alacağınız bankayı araştırıp daha sonra o banka size uyuyor ise o bankadan kredi notunuzu sorgulatmanız ve krediye başvurmanız gerekir. Kredi almayacak iseniz kredi notunuzu sorgulatmayın. Her sorgulatma kredi notunuzu düşürür.

Bir önceki yazımız olan finansbank personel alımı başvuru formu 2018 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.