Bilinmesi Gerekenler

e devlet nüfus kayıt örneği alma

Birçok alanda kullandığımız nüfus kayıt örnekleri ülkemizden çeşitli birimler tarafından verilmektedir. E devlet üzerinden, nüfus dairesi müdürlüklerinden alınabilmektedir. Fakat bazı sorunlar nedeni ile e devlet üzerinden nüfus kayıt örneği alma kaldırılmış durumdadır. Nüfus kayıt örnekleri günümüzde birçok alanda önümüze çıkmaktadır. Özellikle özel sektörde işe gireceklerden bu belge zorunlu olarak istenmektedir. E devlet nüfus kayıt örneği önceki yıllarda sistem üzerinden alınabilmekteydi. 


Çeşitli sorunları da beraberinde getirdiği için sistem e devlet nüfus uygulaması sistemden çıkarılmıştır. E devlet uygulama açısından oldukça iyi bir şekilde işlemektedir. TC vatandaşı olan herkes bu sistemi kullanabilmektedir. PTT aracılığı ile şifre alınarak sisteme kolayca giriş yapılabilmektedir. E devlet uygulamaları bakımında TC vatandaşlarına şahsi tüm bilgilerini görme imkânı sağlamaktadır.

E devlet nüfus kayıt örneğini sistemden çıkarmasının en büyük neden onaylı olması gerektiği içindir. Sahte onaylı nüfus kayıt örnekleri piyasada birçok olumsuz sonuçlar verdiği için sistem üzerinden çıkarıldı. Ortalama bir yıl kadar sistemden çıkarma denemesi çalışması olumsuzlukla sonuçlanmış oldu. Şu anda işlem yapılmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan tüketici hakları iletişim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.