Bilinmesi Gerekenler

Diyanet İşleri Soru Sorma Hattı

diyanet işleri soru sorma hattı, diyanet işleri iletişim bilgileri,diyanete soru sor…

İnsanların inançlarını yaşamakta ülkemizde özgürdürler. Her dinin belli uyması gereken kuralları olmaktadır. Bu noktada İslam dinini kabul eden Müslüman daha çok yer tutmaktadır. Dolayısıyla bazen ibadetleri yaparken insanlar doğru yapıp yapamadığından emin olamamaktadır. Ya da aklına takılan bir takım sorular olmaktadır. Bu yüzden diyanet işleri başkanlığının olmasını gerekli kılmıştır. 


Bu durumda yoğun talepler üzerine diyanet işleri soru sorma hattı oluşturulmuştur. Alo 190‘ ı arayarak ücretsiz sorularınızı sorabilir İslamiyet’le ilgili bütün sorularınıza doğru cevaplar bulabilirsiniz. Kafanızı karıştıracak kişilere sormak yerine diyanet işleri başkanlığını güvenle arayabilirsiniz. Diyanete soru sor başlığında birçok konuda yardım alabilirsiniz. Hac ve umre hizmetleri hakkında, Kur’an kursları hakkında ve birçok konuda sorular sorabilirsiniz.

Diyanet işleri iletişim bilgileri her konuda ayrı bir iletişim adresi oluşturarak sağlamaktadır. Hem mail adresleri üzerinden hem de alo 190 üzerinden sorularınızı sorabilir doğru cevapları alabilirsiniz. Ayrıca diyanet işleri başkanlığının uyguladığı mobil uygulamaları telefonunuza indirerek hem birçok bilgi öğrenebilir hem de hazır Kur’an okuma gibi hem kur an öğrenme gibi uygulamalarla daha kolay ibadetinizi yapabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Askerde Telefon Kullanımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

This Post Has One Comment

  1. Cahandar Islamzade Reply

    Selamun aleykum iyi Ramazanlar hepinize ben Azerbaycandan yaziyorum benim elimde filim icin cok buyuk senaryolar ,kısa metrajı filimler, müzik icin iyi anlamli klipler, isdediyiniz konuda iyi reklam filimleri.Hepsini ben kendim yazdim fakat Azerbaycanda filim ceke bilmiyorum yani acik soylemek isdiyorum para konusunda baya sıkıntı cekiyoruz o yüzdən ben bu konuyla alakadar İstanbula geldmi ve TV8 gitdim bana soylediler ki sen önce randevu almalısın ve cokta doru seöylediler ve ben Bakuye döndüm işde bu yüzdən sizlerden cok amma cok rica ediyorum benim bu isdeklerime arzuma karşılık verirseniz cok sevinirim bu benim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.