Bilinmesi Gerekenler

Askerde Telefon Kullanımı

Askerde telefon kullanmak belirli şartlar altında serbesttir. Genelkurmay yakın zamanda askercell hizmeti ile askerlerin telefon kullanmasını sağlayan hizmete imza attı. Askerler telefon kullanmanın boyutları ve ne şekilde yapılacağı hakkında bir takım konuları merak ediyorlar. Bu konuları şu şekilde açıklığa kavuşturabiliriz.

Askerde telefon serbest mi? Bu konu biraz esnek olup diğer hatların kullanımına izin verilse de ideal olan askercell kullanmaktır. Bu noktada askercell nasıl alabilirim diye düşünen Mehmetçikler Turkcell’den bu hizmeti alabilirler. Turkcell müşteri hizmetleri iletişim kurarak hattınızı alabilirsiniz. Askercell hattı ile sınırsız sayıda kişi kullanımı yoktur. 7 kişi sınırı olan askercell bu 7 kişiyle iletişim kurmanızı sağlar. 


Bu konuya ayrıntılı olarak baktığımızda 7 kişinin bir şeyi mobil ikisi ise sabit hat olarak tasarlanmıştır. Ücret konusunda ise askercell ücretsiz bir servistir. Tüm cihazlarla uyumlu olan askercell Mehmetçikler için işlevsel bir tercih durumundadır. Askercell ve askerlik Mehmetçiklerimiz için özel bir seçenek olarak askerliği kolaylaştırıyor.

Askerde Telefon kullanmak,askerde telefon serbest mi,askercell ve askerlik,askerlikte telefon

Askerlikte telefon serbest mi sorusuna verilecek soru yine esnek olup telefonun türüne göre değişir. Askerde kullanılacak telefonlar Kamerasız ve akıllı telefonların haricinde olan bir türde olmalıdır. Yani akıllı cevap veren ve kamerada cevap veren askerde kullanılmayacağını bilmelisiniz. Eski tarzda kamerası olmayan tuşlu klasik telefonlar askerde kullanılmaya izin verilen telefon türlerindendir. Bu seçeneklerle hat ve telefon alarak askerde telefon kullanmak serbesttir. 

Bir önceki yazımız olan Meb Şikayet Hattı Meb iletişim bilgileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.